Korzyści z płatności bezgotówkowych

W dzisiejszych czasach nikogo nie trzeba przekonywać do opinii, iż nowe technologie znacząco wspomagają konkurencyjność, innowacyjność, a także rozwój gospodarki. Aby rozwój gospodarki przebiegał dynamicznie należy skupić się na wprowadzaniu wszelkich innowacji związanych z obsługiwaniem finansów bezgotówkowo. Korzystanie z takiej innowacyjności pozwoli przedsiębiorcą w dłuższej perspektywie obniżyć koszty związane z obsługą gotówki, a to wpłynie na redukcję kosztów prowadzenia firmy.

Skupienie uwagi na znaczącej roli nowoczesnych sposobów płatności i wprowadzanie ich w życie to również zaspokajanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa, które coraz częściej oraz coraz liczniej rezygnuje z płatności gotówkom. Z tego też względu przygotowana przez resort rozwoju ustawa dotycząca rozwoju płatności bezgotówkowych została pozytywnie oceniona przez Federację Przedsiębiorców Polskich i uznana została za krok w dobrym kierunku niosący za sobą wiele korzyści dla przedsiębiorców, zwłaszcza dla tych zobowiązanych posiadać kasy fiskalne.

Polscy przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę z roli jaką pełnią płatności bezgotówkowe zarówno dla nich jak i przede wszystkim dla ich klientów, dlatego już teraz dokładają wszelkich starań by wdrażać innowacyjne rozwiązania w swoich firmach gwarantujące kupującym prawo do płatności bezgotówkowych.

Powstały program „Polska Bezgotówkowa” który ma na celu pomóc Polskim przedsiębiorcą w rozpoczęciu obsługi płatności bezgotówkowych cieszy się z dnia na dzień coraz większym zainteresowaniem oraz odzewem, gdyż w niecałe dwa miesiące swojego istnienia przyciągnął już ok. 6 tys. zainteresowanych firm. Szacuje się, że Program pozwoli na udzielenie wsparcia dla ok. 600 punktów sprzedaży w całej Polsce. Wsparciem tym będzie wynajem terminala płatniczego lub mPOSa, a także pokrycie kosztów obsługi transakcji.

    Odbierz nawet do trzech darmowych terminali: